Ogłoszenia duszpasterskie 1.01.2023

1. Dzisiaj w pierwszym dniu Nowego Roku obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Módlmy się szczególnie o pokój na Ukrainie i na całym świecie oraz w naszych rodzinach i sercach.

2. Od jutra rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej wizytę duszpasterską. W tygodniu będziemy rozpoczynać o godzinie 15.00. z małymi wyjątkami o których będziemy informować. Plan kolędy znajduje się na tablicy przy stoliku oraz na stronie parafialnej.

3. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne. W styczniu nie będzie spowiedzi św. w czasie adoracji.

4. W piątek 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze św. o godzinie 10.00, 11.30 i 15.30. W Kościołach filialnych Msze św jak w każdą Niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.

5. Zapraszamy tradycyjnie 6 stycznia do udziału w ORSZAKU TRZECH KRÓLI. O godzinie 15.00 gromadzimy się na Rynku Bursztynowym i ruszamy do kościoła na Mszę św. a po niej kolędowanie z Folk Kapelą „GÓRALSKA HORA”. Zachęcam aby było nas jak najwięcej i pamietajmy o ubraniu się w stroje królewskie. I zachęcam aby były całe rodziny Królewskie, byśmy godnie Odwiedzili Jezusa w stajence.

6. W sobotę męski różaniec o godzinie 7.00 przy grocie Matki Bożej. O 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, następnie pół godziny adoracji.

7. W styczniu nie będzie odwiedzin chorych. Jeżeli będzie potrzeba wizyty u osoby chorej to prosimy o informację.

8. Przyszła Niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego.

9. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

10. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Janinę Iwancz i +Leszka Czarneckiego

Wasi duszpasterze

Udostępnij: TwitterFacebook