Ogłoszenia duszpasterskie 15.01.2023

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków

2. W naszej wspólnocie parafialnej trwa wizyta duszpasterska. W tygodniu rozpoczynamy o godzinie 15.00, w sobotę od godziny 11.00. Plan kolędy znajduje się na tablicy przy stoliku oraz na stronie parafialnej.

3. W związku z trwającą kolędą w tygodniu Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.00 rano. Tylko w środę i w sobotę Msza św. będzie o godzinie 18.00.

4. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne. W styczniu nie będzie spowiedzi św. w czasie adoracji.

5 Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

6. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

7. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

8. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Eugeniusza Małysza