Ogłoszenia duszpasterskie 8.10.2023

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30 a w środę po Mszy św. Dzieci oraz kandydatów do bierzmowania zapraszamy we wtorek i czwartek o godzinie 17.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.

2. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. czas na prowadzoną adorację i czuwanie modlitewne do godziny 21.00. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

4. W czwartek we wspomnienie liturgiczne Bł. Carlo Acutisa zapraszamy na Mszę św. rodziców dzieci i młodzież. Po Mszy św. nabożeństwo z ofiarowaniem dzieci i młodzieży Panu Bogu przez wstawiennictwo Bł. Carlo oraz błogosławieństwo relikwiami.

5. W piątek 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy różańcem o godzinie 17.30 następnie Msza św. i procesja ze świecami. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

6. W sobotę, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

7. W najbliższą niedzielę, 15 października, będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

8. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

9. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Henryka Lachowskiego i + Agatę Gulczyńską

Wasi duszpasterze

Udostępnij: TwitterFacebook