Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023

1. W dzisiejszą Niedzielę w naszej rodzinie parafialnej gościmy siostry Uczennice Krzyża. Podzielą się z nami swoją posługą oraz mamy możliwość wsparcia ofiarą do puszek budowy domu rekolekcyjnego centrum formacji świeckich w Czmońcu koło Poznania. Siostry jutro i we wtorek poprowadzą rekolekcje dla dzieci w naszych szkołach. W Pełczycach od godziny 8.00 natomiast w Chrapowie od godziny 10.00.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym do wtorku o godz. 17.30

3. W środę 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Msze św. w naszej parafii będą w następującym porządku: Pełczyce-na cmentarzu 10.00 z procesją o 9.30 i o 15.00, w Sarniku i Niesporowicach o 8.30, w Jagowie w Kościele o godzinie 12.00, w Chrapowie na cmentarzu o godzinie 12.00 i w Bolewicach w kościele o godzinie 12.00

4. W czwartek 2 listopada przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W dniu tym Msze św. w naszej parafii będą w następującym porządku:- Pełczyce – na cmentarzu 10.00 i 18.00 w Kościele, – Sarnik i Niesporowice 16.30 – Jagów 15.00 i Chrapowo 18.00 , Bolewice 19.00.

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. Od 2 listopada o godzinie 17.30 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki są wyłożone na klęcznikach przy relikwiach.

7. W dniu 1 Listopada nasz parafialny zespół Caritas będzie prowadził kwestę na cmentarzu przed i po Mszach św.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek o godzinie 10.00 Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Mszy św. Proszę o zapisanie się na godziny adoracji na kartce na stoliku. Przed Mszą św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00.

– W sobotę serdecznie zapraszam mężczyzn na męski różaniec o godzinie 7.00 przed grotą Matki Bożej. Po zakończonym różańcu o 7.30 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni, następnie pół godziny Adoracji przed Panem Jezusem

9. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

Wasi duszpasterze

Udostępnij: TwitterFacebook