Ogłoszenia duszpasterskie 5.11.2023

1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć

2. Jutro z racji pierwszego poniedziałku miesiąca, po Mszy św. wieczornej modlitwa za wstawiennictwem Św. Franciszka z Asyżu.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. czas na adorację i czuwanie modlitewne do godziny 21.00. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

4.W czwartek przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła.

5. W sobotę 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza Święta w naszej świątyni w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

6. Codziennie o godzinie 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Natomiast w Niedzielę zapraszamy do modlitwy różańcowej na cmentarzu o godzinie 15.00.

7. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

8. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy: + Ryszarda Szmurło oraz Tomasza Kamionka

Wasi duszpasterze

Udostępnij: TwitterFacebook