Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2023

1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. W naszej rodzinie parafialnej uroczystość odpustowa w Chrapowie o godzinie 12.30. Na Mszy św. odpustowej odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, po Mszy św. jesteśmy zaproszeni do świetlicy na poczęstunek. Również w tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w naszej Monstrancji do kaplicy adoracji od godziny 16.00. W adoracji będziemy się modlić w intencji rodzin naszej parafii. Natomiast o godzinie 17.30 nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.

2. Jutro 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

3. Od wtorku rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej wizytę duszpasterską. W tygodniu będziemy rozpoczynać o godzinie 15.00. z małymi wyjątkami o których będziemy informować. Plan kolędy znajduje się na tablicy przy wejściu do kościoła oraz na stronie parafialnej. W związku z kolędą od wtorku Msze św. w tygoniu będą odprawiane o godzinie 8.00 z wyjątkiem środy i soboty.

1. 4. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne. W styczniu nie będzie spowiedzi św. w czasie adoracji.

5. W piątek odwiedziny chorych z komunią św. od godziny 9.00.

6. W sobotę 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze św. o godzinie 10.00, 11.30 i 15.30. W Kościołach filialnych Msze św jak w każdą Niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.

7. Zapraszamy tradycyjnie 6 stycznia do udziału w ORSZAKU TRZECH KRÓLI. O godzinie 15.00 gromadzimy się na Rynku Bursztynowym i ruszamy do kościoła na Mszę św. a po niej kolędowanie z Chórem Muzyki RozrywkowejROCK&FIRE. Zachęcam aby było nas jak najwięcej i pamietajmy o ubraniu się w stroje królewskie. I zachęcamy aby były całe rodziny Królewskie, byśmy godnie Odwiedzili Jezusa w stajence.

8. W sobotę 6 stycznia do naszej diecezji przybędą relikwie Rodziny Ulmów. Jesteśmy zaproszeni w tym dniu na Uroczystą Mszę św. przy tych relikwiach w Barlinku w Kościele Św. Bonifacego o godzinie 18.00. Zachęcam do obecności i modlitwy o to by nasze rodziny były silne Bogiem.

9. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

10. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Zenonę Nyzio-Szajkowską i Jana Niedbalskiego