Ogłoszenia duszpasterskie 24.12.2023

1. Dzisiaj kończymy okres Adwentu. Nie ma dzisiaj Mszy św o godzinie 18.00. Natomiast wieczorem Wigilia Bożego Narodzenia. W naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Pasterki w naszej wspólnocie parafialnej: W Niesporowicach, Jagowie o 20.30 w Bolewicach o 21.00, w Sarniku i Chrapowie o 21.30 w Pełczycach o 23.00. Niechaj czas świąt Narodzenia Pana Jezusa będzie dla nas czasem bycia przy zbawicielu i nabrania odwagi do dawania świadectwa naszym codziennym życiem.

2. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą Niedzielę.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. czas na adorację i czuwanie modlitewne do godziny 21.00. Od godz 20.00 okazja do spowiedzi św.

4. W sobotę zapraszam na spotkanie organizacyjne wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Włoch. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.00 na plebanii.

5. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny. W naszej rodzinie parafialnej uroczystości odpustowe w Chrapowie o godzinie 12.30. Na Mszy św. odpustowej odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, po Mszy św. jesteśmy zaproszeni do świetlicy na poczęstunek. Również w tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w naszej Monstrancji do kaplicy adoracji od godziny 16.00. W adoracji będziemy się modlić w intencji rodzin naszej parafii. Natomiast o godzinie 17.30 nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.

6. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość oraz za przygotowanie naszego Kościoła do świąt, tym którzy natrudzili się aby wystrój naszej świątyni ukazał nam piękno Bożego Narodzenia

7. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Jadwigę Jarosińską i Irenę Majda