Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. W środę wspominamy św. Józefa rzemieślnika i rozpoczynamy miesiąc Maj. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30. O godzinie 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast po Mszy św. adoracja i czuwanie modlitewne. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

3. W czwartek na Mszy św. modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W piątek 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Uroczysta Msza św w intencji naszej Ojczyzny o godzinie 10.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. Będziemy w modlitwie również pamiętać o druchnach i druchach naszej Ochotniczej Straży Pożarnej wyrażając im wdzięczność za ofiarną służbę dla nas wszystkich. Po Mszy św. przejdziemy pod figurę św. Jana Pawła II.

5. Dzień 3 maja ro również I piątek miesiąca. O godzinie 12.00 różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. Proszę zapisać się na kartce pod chórem. Nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych.

6. W sobotę serdecznie zapraszam mężczyzn na męski różaniec o godzinie 7.00 przed grotą Matki Bożej, natomiast kobiety do kościoła. Po zakończonym różańcu o 7.30 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni, następnie pół godziny Adoracji.

7. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.