Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2022

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą.

3. Nasz parafialny CARITAS zwraca się z prośbą o pomoc. Potrzebne są dla tapczan oraz lodówka. Jeśli ktoś miałby w dobrym stanie i chciał ofiarować potrzebującym to proszę o kontakt.

4. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne oraz okazja do spowiedzi św. od godziny 20.00.

5. W piątek na Mszę św. zapraszam rodziców dzieci które przygotowują się do I komunii św.

6. Codziennie o godzinie 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Natomiast w Niedzielę zapraszamy do modlitwy różańcowej na cmentarzu o godzinie 15.00.

7. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

8. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość oraz za obecność wczoraj przy sprzątaniu naszej świątyni. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

Wasi duszpasterze

Udostępnij: TwitterFacebook