Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2022

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. W poniedziałek po Mszy św. próba chóru na plebanii.

3. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. I z tej okazji chór św. Klary we wtorek uświetni swą obecnością Eucharystię.

4. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne oraz okazja do spowiedzi św. od godziny 20.00.

5. W czwartek na Mszę św. zapraszam kandydatów do bierzmowania.

6. Codziennie o godzinie 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Natomiast w Niedzielę zapraszamy do modlitwy różańcowej na cmentarzu o godzinie 15.00.

7. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

8. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

9. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Szczepana Pośnik i + Czesława Miczke.