Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022

1. Dzisiejszą pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok Kościelny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” . Niech czas Adwentu będzie dla nas czuwaniem i zadumy nad własnym życiem duchowym.

2. W Adwencie towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Zachęcamy do uczestniczenia w tygodniu we Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratnie i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów

3. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne do 21.00. oraz okazja do spowiedzi św. od godziny 20.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00

– w piątek o godzinie 10.00 Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Mszy św. Proszę o zapisanie się na godziny adoracji na kartce na stoliku. Przed Mszą św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00.

– W sobotę serdecznie zapraszam mężczyzn na męski różaniec o godzinie 7.00 przed grotą Matki Bożej. Po zakończonym różańcu o 7.30 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni. Po Mszy św. pół godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Do środy o godzinie 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Natomiast dzisiaj zapraszamy do modlitwy różańcowej na cmentarzu o godzinie 15.00.

6. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne, a od przyszłej Niedzieli będą dostępne świecie na stół świąteczny.

7. Zachęcamy do wzięci udziału w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Przy bocznym wejściu do kościoła stoi choinka z bombkami, na których jest napisane co powinna zawierać paczka dla małych dzieci. Paczki można przynosić do zakrystii do 15 grudnia.

8. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

9. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Stefanię Dolina.

Wasi duszpasterze

Udostępnij: TwitterFacebook