Ogłoszenia duszpasterskie 4.12.2022

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. W Adwencie towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Zachęcamy do uczestniczenia w tygodniu we Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratnie i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów

2. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie CARITAS na plebani.

3. We wtorek 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

4. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i prowadzone czuwanie modlitewne do 21.00. oraz okazja do spowiedzi św. od godziny 20.00.

5. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada 8 grudnia o godz. 12.00. Zapraszamy na adoracje i modlitwę w tej godzinie między 12.00 a 13.00. Msze św. W Pełczycach o godzinie 11.00 i 18.00. Na Mszy św. o godzinie 18.00 poświęcenie Medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Bardzo prosimy o dar dla Niepokalanej od nas i naszych rodzin. O białą różę, którą w tym dniu będzie można przynieść i ofiarować Matce Bożej.

6. W czwartek również w naszej wspólnocie parafialnej w Sarniku Uroczystość Odpustowa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na Mszę św. o godzinie 18.00 a po Mszy św. na radosne przyjęcie na świetlicy w Sarniku.

7. Zachęcamy do wzięci udziału w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Przy bocznym wejściu do kościoła stoi choinka z bombkami, na których jest napisane co powinna zawierać paczka dla małych dzieci. Paczki można przynosić do zakrystii do 15 grudnia.

8. Opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii a świece na stół wigilijny przy wyjściu z kościoła.

9. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

Wasi duszpasterze

Udostępnij: TwitterFacebook