Ogłoszenia duszpasterskie 11.12.2022

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu – jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. W Adwencie towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Zachęcamy do uczestniczenia w tygodniu we Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratnie i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów

2. We wtorek wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne do 21.00. oraz okazja do spowiedzi św. od godziny 20.00.

4. W następną Niedzielę rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje Adwentowe. Prowadził nas będzie przez to skupienie modlitewne Ks. Łukasz Szczygielski.

5. Zachęcamy do wzięci udziału w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Przy bocznym wejściu do kościoła stoi choinka z bombkami, na których jest napisane co powinna zawierać paczka dla małych dzieci. Paczki można przynosić do zakrystii do 15 grudnia.

6. Opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii a świece na stół wigilijny przy wyjściu z kościoła.

7. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

8. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Wacława Kotalę

Wasi duszpasterze

Udostępnij: TwitterFacebook