Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022

1. W dniu dzisiejszym w naszej Rodzinie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Msze św. z nauką rekolekcyjną w Pełczycach o godzinie 10.00 i 18.00. W poniedziałek w Niesporowicach o godzinie 16.00 i w Sarniku o godzinie 17.00. We wtorek w Jagowie o godzinie 16.00 i w Chrapowie o godzinie 17.00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi św.

2. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne oraz okazja do spowiedzi św. od godziny 20.00.

3. W czwartek po Mszy św. zapraszam wszystkich, którzy chcieliby aby nasz Kościół na święta wyglądał pięknie. Po Mszy św. będziemy ubierać szopkę i dekorować Świątynie.

4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi św. od godziny 7.00 do 9.00. W naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Pasterki w naszej wspólnocie parafialnej: W Niesporowicach, Jagowie i Bolewicach o 21.00, w Sarniku i Chrapowie o 22.00 w Pełczycach o 24.00.

5. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą Niedzielę.

6. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

7. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Krzysztofa Olejnika

Udostępnij: TwitterFacebook