Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2023

1. Dzisiaj z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą

2. Codziennie o godzinie 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Natomiast w Niedzielę zapraszamy do modlitwy różańcowej na cmentarzu o godzinie 15.00.

3. W środę, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. czas na adorację i czuwanie modlitewne do godziny 21.00. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

4. W najbliższą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Codziennie przed Mszą św. Nowenna do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W przeżyciu tej niedzieli będzie nam przewodził Ks. Jerzy Liubianiec dyr. Caritas diecezji Karaganda w Kazachstanie. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia Kościoła na wschodzie na ręce ks. Jerzego.

5. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Włoch. Odwiedzimy Rzym, Castel Gandolfo, Asyż gdzie są pochowani nasi święci, św. Franciszek i bł. Carlo, odwiedzimy św. Rite zwiedzimy uroczą Toskanię i odpoczniemy nad morzem. Termin: 1-8 czerwca 2024 r. Program szczegółowy na stoliku pod chórem. Zapisy u ks. proboszcza.

6. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

7. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Jadwigę Piechocką, +Jerzego Michalaka oraz +Andrzeja Wróblewskiego

Wasi duszpasterze

Udostępnij: TwitterFacebook