Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2023

1. Dzisiejszą pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok Kościelny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Niech ten rok będzie dla nas refleksją i zachętą do włączenia się we wspólnotę Kościoła, szczególnie parafialną.

2. Zapraszamy do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które już są do nabycia. Również możemy wziąć udział w corocznej akcji Paczuszka dla maluszka. Obok św. Franciszka znajduje się choinka z bombkami i na każdej z nich są szczegółowe informacje. W tym roku są również bombki z imionami dzieci z naszej parafii. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii.

3. W poniedziałek po Mszy św. modlitwa do św. Franciszka w naszych intencjach oraz tych zapisanych w księdze przy relikwiach.

4. We wtorek na Mszę św. zapraszam uczniów klas 6 i 7.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. czas na adorację i czuwanie modlitewne do godziny 21.00. Od godziny 20.00 okazja do spowiedzi św.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo z modlitwą o nowe powołania oraz umiłowanie Eucharystii o godzinie 17.30.

7. W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka i wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada 8 grudnia o godz. 12.00. Zapraszamy Na Msze św. o godzinie 11.15 następnie na adorację i modlitwę między 12.00 a 13.00. Tradycyjnie zachęcamy do podarowania Niepokalanej białych róż, które będzie można w piątek od rana przynieść Matce Bożej.

8. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową w Sarniku. Msza św. o godzinie 19.00 a po Mszy św. spotkanie w świetlicy. Wszyscy jesteśmy zaproszeni.

9. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

10. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Zdzisława Sufletę

Wasi duszpasterze

Udostępnij: TwitterFacebook