Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2024

1. W dzisiejszą Niedzielę, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Zapraszamy osoby chore i starsze na Msze św. o godzinie 18.00 na której udzielimy namszczenia chorych. Bardzo prosimy aby pomóc tym osobom w dotarciu do Kościoła.

2. W najbliższą środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia w Pełczycach o godzinie 10.00 i 18.00, w Niesporowicach i Jagowie o godzinie 15.30 w Sarniku i Chrapowie o 16.30

3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W Środę popielcową po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie od dwóch lat pogrążonej w wojnie.

5. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne. Okazja do spowiedzi św. od godziny 20.00.

6. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na drogę Krzyżowa dzieci oraz dorosłych o godzinie 17.30 natomiast młodzież o godzinie 20.00. Gorzkie żale w niedzielę o godzinie 17.30.

7. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

8. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Mieczysława Gorząd

Wasi duszpasterze

Pokój i Dobro

Udostępnij: TwitterFacebook