Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2024

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne. Okazja do spowiedzi św. od godziny 20.00.

3. W piątki Wielkiego Postu zapraszam na drogę Krzyżowa dzieci oraz dorosłych o godzinie 17.30 natomiast młodzież o godzinie 20.00. Gorzkie żale w niedzielę o godzinie 17.30. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Nasza parafia organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej w dniu 23 marca. Wyjazd o godzinie 9.00 autokarem sprzed szkoły. Powrót około godziny 20.00. Koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii i u Pana Marcina Sitarza. Szczegóły w gablotce przed Kościołem.

5. W następną Niedzielę zapraszamy do naszego kościoła na koncert muzyki barokowej „Stabat Mater”. Autorem utworu jest Giovanni Battista Pergolesi. Koncert rozpocznie się o godzinie 16.30. Szczegóły w gablotce.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia są oferowane przez CARITAS świece świąteczne oraz baranki wielkanocne

7. Konferencja Episkopatu Polski zaprasza nas do nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. A. Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Nowenna potrwa od 16 do 24 marca i będzie odmawiana po Mszy św.

8. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

9. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Stanisławę Śmigasiewicz i Eugeniusza Kotłowskiego

Wasi duszpasterze

Pokój i Dobro

Udostępnij: TwitterFacebook