Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2024

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej. W dniu dzisiajszym zapraszamy na koncert muzyki barokowej „Stabat Mater”. Koncert rozpocznie się o godzinie 16.30.

2. We wtorek uroczystość Św. Józefa oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła świętego i Mężczyzn, których szczególnie zaprasamy na Mszę św.

3. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne. Okazja do spowiedzi św. od godziny 20.00.

4. W piątkek zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godzinie 18.00 a po Mszy św. wyruszymy na Drogę Krzyżową po ulicach naszego miasta. Nabożeństwo zakończymy przy pomniku św. Jana Pawła II modlitwą za Ojczyznę. Nie będzie drogi krzyżowej o godzinie 17.30 i 20.00. Gorzkie żale w niedzielę o godzinie 17.30.

5. Jeszcze są wolne miejsca na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej w dniu 23 marca. Wyjazd o godzinie 9.00 autokarem sprzed szkoły. Powrót około godziny 20.00. Koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii i u Pana Marcina Sitarza.

6. Najbliższa niedziela, 25 marca będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Przed każdą Mszą św. będzie można nabyć Palmy, które będzie rozprowadzał Caritas.

7. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy w naszej rodzinie parafialnej rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Joel Kokott OFM. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie przed kościołem.

8. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

9. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Krzysztofa Matuszewskiego, Stefana Frątczak i Lidę Solińską

Wasi duszpasterze

Pokój i Dobro

Udostępnij: TwitterFacebook