Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2024

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Gorzkie żale o godz. 17.30. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Joel Kokott OFM. Nauki rekolekcyjne: 

Pełczyce: poniedziałek, wtorek, środa godzina 10.00 i 18.00

Chrapowo: wtorek i środa godzina 19.00

Sarnik: wtorek i środa godzina 17.00

Jagów: poniedziałek godzina 17.00

Niesporowice: poniedziałek godzina 16.00

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszam chętnych do sprzątania naszej świątyni.

3. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne. Okazja do spowiedzi św. od godziny 20.00.

4. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego

5. WIELKI CZWARTEK -Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek koncertem „ Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” Józefa Haydna o godzinie 17.30, następnie MszaWieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22.00.

6. WIELKI PIĄTEK– jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godzinie 15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa zapraszamy na do naszej świątyni na Drogę Krzyżową. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godziny 7.00 do Liturgii. Natomiast adoracja Pana Jezusa w grobie przez cała noc. Proszę chętnych o zapisywanie się na kartce pod chórem. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta.

7. WIELKA SOBOTA – jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim do godziny 20.30. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Pełczycach o godzinie 12.00, 13.00 i 15.00. w Jagowie o 10.00, w Chrapowie o 10.30 w Ługowie przy figurce Matki Bożej o godzinie 11.00, w Niesporowicach o 11.00 i w Sarniku o 11.15. Taca którą będziemy zbierać, przeznaczona jest na Kaplicę Adoracji.

8. WIGILIA PASCHALNA – Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę o godzinie 20.30 Wigilią Paschalną zakończoną procesją Rezurekcyjną. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji, proszę przynieść ze sobą świece abyśmy mogli odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

9. Spowiedź św w Triduum Paschalne: czwartek od 21.00, piątek od 7.00 do 8.30 i od 21.00, natomiast sobota od 7.00 do 8.30 oraz od 12.00 do 15.00.

10. NIEDZIELA WIELKANOCNA – Msze św, jak w każdą Niedzielę.

11. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Różom Różańcowym dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

Wasi duszpasterze

Pokój i Dobro

Udostępnij: TwitterFacebook