Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2024

1. Dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

3. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. 2 kwietnia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa, do Dnia Świętości Życia przypadającego wyjątkowo w tym roku na 8 kwietnia. W czasie Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia będziemy modlić się o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci

5. We wtorek po Mszy św. spotkanie Caritas na plebanii.

6. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne. Nie będzie spowiedzi świętej.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek na Mszy św. modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

– w piątek o godzinie 10.00 Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 17.30. Proszę o zapisanie się na godziny adoracji na kartce na stoliku. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godziny 9.00.

– W sobotę serdecznie zapraszam mężczyzn na męski różaniec o godzinie 7.00 przed grotą Matki Bożej, natomiast kobiety do kościoła. Po zakończonym różańcu o 7.30 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni, następnie pół godziny Adoracji.

8.Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Zapraszam przez cały tydzień na Nowennę przed Świętem Miłosierdzia o godzinie 17.45. W dniu tym będzie przeprowadzona przez CARITAS zbiórka do puszek na dzieła Miłosierdzia.

9. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

10. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Marka Czwartosa

Wasi duszpasterze

Pokój i Dobro

Udostępnij: TwitterFacebook