Ogłoszenia duszpasterskie 7.04.2024

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę MIŁOSIERDZIA BOŻEGO pod hasłem „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata. CARITAS prowadzi dzisiaj zbiórkę do puszek na dzieła miłosierdzia. Na godzinę 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Tydzień miłosierdzia zakończymy w przyszłą niedzielę „Dniem dobra”

2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 18.00

3. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zapraszamy na adorację i czuwanie modlitewne. Od godziny 20.00 spowiedź święta.

4. W niedzielę, 14 kwietnia br., odbędzie się w Szczecinie XX Marsz dla Życia, który pod hasłem „Życie nie zna granic!” o godz. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Bazyliki Archikatedralnej. Będzie on osobistym świadectwem w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Marszu dla Życia w Bazylice Archikatedralnej będzie Msza Święta z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

5. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze.

6. W tym tygodniu w naszej rodzinie parafialnej pożegnaliśmy: + Ryszarda Wiśniewskiego i Marka Urbańskiego

Pokój i Dobro